V souvislosti s chystanými změnami podmínek přidělování stipendií jsme se rozhodli oslovit několik studentů z různých fakult, abychom zjistili, zda o stipendijních fondech vůbec vědí a jak je využívají.

Jana Kostínková, FSS, 21 let
Něco o tom vím, ale sama jsem dostala jen prospěchové stipendium. O jiných druzích stipendia nevím. Pokud jde o stipendia na vědeckou práci, tak bohužel nevím přesně, co to všechno obnáší. Ale když jsem se o tom teď dozvěděla, tak bych se o to asi mohla zajímat.



Roman Lorenc, PdF, 20 let
Slyšel jsem jenom to, že prospěchové stipendium se na PdF v podstatě nedá získat (pozn. red. – požadovaný průměr studijních výsledků je 1,0). Sám jsem se ještě o nic nepokoušel, ale v budoucnu je možné, že by mě stipendia za vědeckou práci mohla zajímat.



Nina Kubačková, LF, 21 let
Ano, vím o tom, ale potkala jsem se s tím jenom matně. O ucházení se o stipendia jsem zatím neuvažovala. Abych se mohla zapojit, tak bych nejdřív musela vůbec udělat všechny zkoušky.




Jakub Maruš, FF, 22 let
Někde jsem něco viděl napsané, ale vzhledem ke svému prospěchu hned po prvním semestru jsem o tom ani nepřemýšlel. Pokud jde o stipendia na vědeckou práci, je možné, že se o to časem budu zajímat, ale teď budu rád, když vůbec udělám zkoušky.


Jiřina Mečkovská, PrF, 22 let
Vím, že existují, ale na PrF jsou tak malá, že se mi nechce řešit podmínky. Takže jsem se o žádná stipendia neucházela a pravděpodobně se nebudu ucházet ani v budoucnu.