Oba hráči jsou se sezonou nadmíru spokojení. „Letos jsme si dali za cíl dovézt z akademického mistrovství Evropy v Turecku nebo světa v Německu alespoň jednu medaili, a to se povedlo hned na prvním šampionátu. V Hamburku už se nám tak dobře nevedlo, skončili jsme třináctí, ale hlavně ona medaile je skvělý úspěch,“ popisuje s nadšením Jindřich Weiss a dodává, že jejich stříbro se do historie zapíše jako první akademická medaile v mužské kategorii. Cení si i toho, že za sebou nechali velmi silné dvojice jako třeba evropské mistry v kategorii do 23 let.
Na akademickém mistrovství Evropy v Turecku prohrála dvojice Tichý-Weiss poprvé až ve finále. Foto: Archiv J. Weisse.
Na rozdíl od seniorských soutěží se na turnaji příliš neprosadily brazilské páry. „Brazilci se úzce specializují, a ten, kdo se chce v beachvolejbalu dostat až na nejvyšší úroveň, si nemůže dovolit studovat. Proto jejich akademici tolik nezáří,“ vysvětluje Weiss fakt, který reprezentanty země samby odlišuje třeba i od českých reprezentantů.
Dokazuje to i jeho spoluhráč Martin Tichý, který si v rozjetém semestru odskočil na turnaj světové série do Bahrajnu a s kolegou Janem Dumkem skončili devátí. To, že tam nestartoval s Weissem, neznamená partnerskou krizi. „Hrajeme spolu zimní ligu a akademické turnaje, jinak máme každý ještě svého partnera, což jsou starší borci blokaři. My s Martinem se oba spíš tlačíme do pole,“ popisuje Weiss.