Téma letošního festivalu - Z jiné perspektivy - se soustředí na rozdílné pohledy a úhly vnímání. V promítaných filmech tvůrci svou filmovou řečí představí a kreativním způsobem ukážou svět tak, jak ho vidí oni. Autorské týmy dostanou svá hodnocení ve dvou kategoriích. Jednak budou hodnoceny nezávislou odbornou porotou, jednak svůj názor vyjádří diváci diváckou anketou. Autor vítězného filmu v hlavní kategorii získá finanční odměnu, na další týmy čekají hodnotné dary od sponzorů.
Jedná se již o dvaadvacátý ročník festivalu, který organizují studenti. Diváci se i letos kromě studentských krátkometrážních filmů mohou těšit na moderátorské vstupy a kreativní atmosféru, která program jako každý rok doprovází. Pořadatelé hlásí, že mají vyprodáno v kině Scala, a proto bude pro zájemce festival také živě vysílán na Youtube. Kromě Scaly se lze ale filmového festivalu zúčastnit i na fakultě informatiky, kam lze přijít bez rezervace.
Festival od původního audiovizuálního projektu „Všech pět pohromadě,“ který vznikl k oslavám pátého výročí fakulty v roce 1999, urazil dlouhou cestu. V začátcích zájemci o studentskou multimediální tvorbu i přes velké nadšení neměli potřebnou techniku a mentorské vedení. Proto vznikl univerzitní kurz Multimediální elektronické publikace. Ten se následně vyvinul do současných předmětů Základy filmové řeči a Produkce audiovizuálního díla, které si mohou zapisovat studenti napříč celou Masarykovou univerzitou. Během dvou semestrů si tak studenti mohou pod odborným vedením vytvořit svá krátkometrážní filmová díla. Ať už je láká psaní scénářů, práce s kamerou, produkce, střih nebo postprodukce či festivalová organizace. Vůbec první Filmový festival představila fakulta informatiky v roce 2001.
Festival začíná v 19 hodin, koná se pod záštitou děkana fakulty informatiky Jiřího Zlatušky a primátorky města Brna Markéty Vaňkové. Po dvou letech proběhne prezenčně.