Přitom nebýt sestry, možná by se ani nepřihlásil. „Nevěděl jsem nic o majálesu ani o tom, že je tam nějaká taková akce. Sestra říkala, že je málo kandidátů, tak ať to zkusím, že povahu na to mám,“ směje se student bioinformatiky na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity.
Rozhodnutím přihlásit se ovšem všechno teprve začalo. Program nebo
vystoupení na majálesu. I to musel Děd, který vystupoval pod přezdívkou
Flundr de Filé, vymyslet. Proč zrovna takové jméno? „Sedli jsme si doma
se sestrou a řekli si, že to musí být nutně něco s de, aby to dobře
znělo,“ nastiňuje Děd. Slabiku zadali do vyhledávače a ten jim vyhodil
defilé, Flundra zase přihodila sestřenice. „Tak nějak to vyplynulo. Až
později jsme si vzpomněli, že Flundr je ta malá žlutá rybka z Ariely,“
vzpomíná.
Nic z toho ale nevadilo, představení Děda a jeho kamarádů všechny přihlížející pobavilo. A nejen tanec, ale i kostým, v němž tehdy ještě kandidát na krále vystoupil. Žlutý latexový oblek přitom původně vůbec není určený pro muže. „Půjčil jsem si ho u nás doma od dívčí taneční skupiny,“ vysvětluje student ze Dvora Králové a rovnou přiznává, že dostat se do kostýmu nebylo jen tak. „Vzal jsem si ten největší, ale i tak mi to dalo zabrat. A stejně pak praskl a musel jsem ho zašívat.“
Korunu pro krále už mu však nikdo vzít nemohl. Děd porazil nejen druhého kandidáta z Masarykovy univerzity, Jakuba Křenka, ale i ty z ostatních univerzit. Královnu nakonec diváci majálesu vybrali ze stejné vysoké školy. Miss majáles se stala studentka religionistiky Radka Vítková.