Autorem počáteční koncepce byli student FF Jan Špaček spolu s vedoucí hudebního oddělení v Mahenově knihovně Miroslavou Horejskovou a profesorem hudební vědy na FF Milošem Štědroněm. Od roku 2000 je dramaturgem další student FF Tomáš Kučera. Divadlo se pod jeho vedením dále zaměřuje na popularizační činnost v oblasti hudební teorie, ale prošlo také jistými změnami. „Převzal jsem myšlenku vzdělávacích pořadů a rozšířil jsem program o pořádání komorních koncertů,“ uvedl Kučera.
Muzikologické přednášky, které populární formou odhalují tajemství hudby, pokrývají významní brněnští odborníci, mezi které patří zejména známí teoretikové z FF. Jsou to dnes již legendární Miloš Štědroň nebo Rudolf Pečman, ale také jazzman Jan Beránek. V lednu předvedli spolu s varhanicí Věrou Heřmanovou sérii výjimečných pořadů vztahujících se k Wolfgangu Amadeu Mozartovi, od jehož narození letos uplynulo již 250 let. Výjimkou nejsou však ani pořady studentů hudební vědy z FF. V minulosti zde vystoupili například studenti Petr Ch. Kalina, Jan Špaček nebo Viktor Velek.
Divadlo plně financuje Knihovna Jiřího Mahena. Vstupné na všechna představení, která se konají v Kleinově paláci na náměstí Svobody, je totiž dobrovolné. „Máme tam sál, který je asi pro padesát lidí,“ popsal prostory Kučera. „Když přijde tak třicet lidí, tak to beru jako dobrý výsledek. Může se to zdát málo, ale přitáhnout šestkrát do měsíce obecenstvo, ať už na vzdělávání nebo v případě koncertů na naprosto neznámá jména, je opravdu kumšt,“ dodal dramaturg.
Pořady, které se konají v příjemném komorním prostředí, navštěvují lidé všech generací. Přitažlivost hudebních večerů spočívá v ojedinělé kombinaci mluveného slova s hudbou a také v přátelské atmosféře, v níž je možný bezprostřední kontakt s vystupujícími. V tomto duchu bude divadlo podle dramaturga i nadále pokračovat. „Chceme se jen do budoucna více zaměřovat na českou hudbu, kterou jsme zatím trochu zanedbávali,“ nastínil své plány Kučera.