Mezi těmi, kteří dostali možnost svoji práci princi ukázat, byla i posluchačka doktorského studia geografie Olga Bohuslavová. I když původně ani nevěděla, s kým se vůbec setká. „Volal mi profesor Prošek, který mi nejdřív ani neřekl, o co jde, a až později přiznal, že se jedná o někoho z královské rodiny,“ popisuje Bohuslavová. Že dostane příležitost popovídat si právě s následníkem trůnu si zjistila sama ze stránek britské ambasády. „Napadlo mě se na ně podívat a tam viselo už asi čtrnáct dnů, že přijede Charles. Takže se tajilo něco, co už bylo dávno jasné,“ směje se.
Čím si Bohuslavová vstupenku mezi dvě desítky vyvolených diskutérů zasloužila? Především tím, že se podílí na bádání, jež souvisí s klimatickými změnami. Účastní se výzkumu odledněného území v Antarktidě, přičemž se zaměřuje na ekologii lišejníků, a dvakrát je zkoumala přímo na místě. Pomohlo jí také to, že se bez problémů domluví anglicky. „Ale i tak jsem se s přáteli dopředu dívala na princovy projevy na youtube, abych věděla, jakou angličtinou mluví,“ popisuje přípravy.
O debatě studentů s princem dobře věděla rovněž brněnská média a o diskutéry se podle toho patřičně zajímala. Ačkoliv na dotazy novinářů byla Olga Bohuslavová z doby, kdy se zúčastnila expedice na Antarktidu zvyklá, zájem žurnalistů o ni i její výstup ji přece jen zaskočil. Že by ovšem najednou získala pocit vlastní výjimečnosti, o tom se mluvit nedá. „Zkrátka jsem se dostala ve správný čas na správné místo,“ říká studentka přírodovědecké fakulty, ale hned dodává, že si takové příležitosti opravdu váží: „Setkání s princem bylo velkým zážitkem.“