Nejmodernější technika plní funkce multimediální učebny, jazykové laboratoře i počítačové pracovny. „Vybavení v tomto rozsahu má naše fakulta jako první ze všech filozofických fakult v České republice,“ řekl proděkan FF Jiří Rambousek.
V učebně je dvacet míst pro studenty, která jsou vybavena počítačem, sluchátky a malým ovládacím boxem. Počítače jsou vedle připojení k internetu propojeny ještě vlastní sítí. Učitel má k dispozici samostatnou dotykovou obrazovku pro řízení systému. „Jednotlivá pracoviště jsou zde zobrazena podle skutečného rozložení ve třídě, se jmény studentů a s barevným rozlišením podle skupin a typu činnosti. Díky tomu je ovládání systému podstatně intuitivnější než u tradiční jazykové laboratoře,“ zhodnotil novinku Rambousek.
Studenty může vyučující dělit do skupin, posílat jim zvuk i obraz, monitorovat jejich činnost a komunikovat s nimi. „Kromě toho ale může učitel také vyslat hlas či obrazovku kteréhokoli studenta všem ostatním, na dálku pracovat přímo na jeho počítači,“ doplnil Rambousek.
„Studenti mohou například hledat různé kolokace či slovíčka na internetu, nedostávají to za domácí úkol, takže práce je mnohem rychlejší,“ pochválila novinku vyučující Jitka Vlčková. Na sto procent začne učebna sloužit s největší pravděpodobností až v příštím semestru. Vyučující a studenti si totiž zatím zvykají na její funkce a učí se s nimi pracovat. „Určitě bude skvělé, až začne fungovat tlumočnická kabina. Takový praktický nácvik je rozhodně přínosný,“ uvedla studentka anglického jazyka a literatury Jana Pěgřímová.
Částku 1,7 milionu korun na vybavení nové multimediální učebny získala fakulta z rozvojového programu ministerstva školství.