Kromě vlastních divadelních představení studenti PdF prezentovali své projekty dramatické výchovy, které byly zaměřeny například na práci s dětmi v ukrajinské vesničce, na klienty psychiatrické kliniky, děti v dětském domově, ale při prezentacích se objevilo i téma kočovného divadla, využití metod a technik dramatické výchovy při práci se seniory či výuce o lidských právech.
Studentům specializace a odborné veřejnosti byla určena diskuze o problémových otázkách divadla Fórum, které nabízí řešení násilí, problémových situací či patologických jevů aktivním zapojováním diváků.
Součástí festivalu byly i tzv. „ochutnávkové“ dílny, které nabízeli jednak studenti – žonglérská dílna a dílna triků herecké akrobacie, jednak pozvaní odborníci dramatické výchovy – radosti a úskalí školního přednesu, komunikace pomocí loutky, dramatické techniky při výuce cizích jazyků, komunikace pomocí divadla, všem, kteří se chtěli zapojit.
Myšlenka veřejné prezentace studentských výstupů specializace dramatická výchova na PdF MU se zrodila zhruba před rokem. Do podoby festivalu ji zformoval jeden ze studentů dramatické výchovy – Jiří Nováček, který si celou akci zvolil jako svůj projekt v rámci předmětu Projekty v dramatické výchově II. Název festivalu se odvinul od snahy organizátorů zaseknout první „drápek“ do povědomí fakultní i širší veřejnosti o existenci specializace dramatické výchovy. Zároveň v sobě skrývá náznak slov dramatická výchova – DRÁ a pedagogická fakulta – PE.
Diskuzní fórum festivalu je dostupné na www.drapek.cz.