Přesné výsledky budou družstva znát až koncem dubna, do užšího finále, kam se dostane nejlepších 64, se Brňanům ovšem zatím probojovat nepodařilo. „Zúčastnili jsme se teprve podruhé. Myslím, že do pěti let bychom se měli do finále dostat. To je můj osobní cíl,“ říká Halla.
Že soutěž není nic jednoduchého, dokládá už jen letmé seznámení s pravidly. Studenti se na finále chystají půl roku. V říjnu dostanou zadání fiktivního případu, který je rozdělen na dva argumentační okruhy, hmotný a procesní. Ten hmotný se opírá o mezinárodní kupní smlouvu, která je regulována Vídeňskou úmluvou o mezinárodní koupi zboží. I to je jeden z důvodů, proč se vyvrcholení klání koná právě v rakouské metropoli. Než se soutěžící k finále dostanou, musí sepsat memoranda, která reprezentují obě strany obchodního sporu. Ty pak střídavě zastupují i na vyvrcholení soutěže. Jen s tou změnou, že místo na písemný projev musí vsadit na svoji schopnost obhájit si před mezinárodním tribunálem svoje názory.
Podle něj občas není jednoduché už jen usměrnit osmičlenný tým. „Jako právníci jsme každý tak trochu exhibicionista. Každý chtěl na trénincích vždycky říct to svoje, a to nám zabralo nejvíc času. Museli jsme se naučit krotit,“ líčí s úsměvem. Jeho týmový kolega Tomáš Stolina přidává další klady účasti: „Podle mě spočívá největší přínos v tom, že si člověk zkusí písemný i ústní projev v odborném jazyce. Naučí se formulovat odpovědi, ale třeba i takovou věc jako jak kontrolovat svoje tělo při vystoupení. A získá spoustu nových kontaktů.“
Co se kontaktů týče, tak to, že se získat opravdu dají, dokazuje příklad z loňska. Tehdy skončil na druhém místě tým dívek z Indie. Díky tomuto úspěchu pak jedna z nich obdržela nabídku pracovat pro nadnárodní právní kancelář.