gottingenskému praseti, které občas venčí kolem své alma mater, fakulty sociálních studií. O pomyslné žezlo se na letošním Majálesu za Masarykovu univerzitu uchází Silvester Buček zvaný Dugong. Podpořit ho můžete v hlasování na webu brněnského Majálesu. Na kandidáty VUT a Mendelu zatím ztrácí. Je nepřehlédnutelný, ať už díky svým dlouhým dredům, nebo
Proč jste se, Vaše Magnificence, rozhodl kandidovat na krále Majálesu?
Náš majestát se již dál nemůže dívat na utrápené studentstvo. Nastal čas, aby někdo skutečně zakročil a skoncoval s ranní opicí jednou provždy. Též je důležité, aby měl každý student lepší pocit ze života, a když ne zrovna ze života, tak alespoň ze slivovice. Kruh se tím uzavírá. Jednoduše naši kandidaturu bereme jako povinnost vůči studentům a čest ve vztahu k univerzitě.
Sluší se, aby měl král dredy?
Nebude to poprvé v historii majálesů, co král ponese tuto velkolepou ozdobu hlavy. Myslíme si, že je to naopak plus, neboť mých šest let nošení dredů dokazuje Naše odhodlání a trpělivost. Velkou hlavu máme i bez nich, korunu bude třeba zvětšit tak či tak.
Co znamená Dugong?
Dugong je zvíře známé též jako mořská kráva a zároveň je to Náš nejoblíbenější tvor. Je to ohromně velký býložravec, který není žádnému vodnímu živočichovi predátorem a zároveň je dostatečně velký na to, aby jej samotného žádný predátor neohrozil. Vidíme v něm symbol nadčlověka.
Jedinou politickou teorii, kterou máme v plánu aplikovat, je právo první noci. Bude-li někdo poukazovat na to, že se o žádnou teorii nejedná, bude si zahrávat s Naší trpělivostí.
Co je to vlastně Majáles? Vysvětlíte to Vašimi slovy našim čtenářům, svým potenciálním voličům?
Je to oslava jara, studentů, zapálených lýtek, piva a hudby. Jsme však tolerantní a pořádání těchto radovánek ponecháváme svobodné volbě poddaných.
Pocházíte ze Slovenska. Je myslitelné, aby v Brně vládl Slovák?
V každé slušné společnosti mají menšiny právo na zastoupení. Vzhledem k podílu Slováků mezi brněnským studentstvem by králem měl být Slovák každý třetí rok.
Howgh!