Právě dnes bylo spuštěno přihlašování do soutěže, která má za cíl pomoci studentům proměnit jejich nápad v plnohodnotný produkt nebo službu. Přihlášky do soutěže, kterou garantuje a koordinuje Centrum pro transfer technologií Masarykovy univerzity, se přijímají do 31. ledna.
Nápad může přihlásit jednotlivec nebo až čtyřčlenný tým, podmínkou je pouze, aby alespoň jeden z týmu byl studentem Masarykovy univerzity. Účastnit se mohou i zahraniční studenti, přihlašovací formulář je k dispozici v češtině i v angličtině. Soutěž není omezena ani stupněm studia, zúčastnit se jí mohou studenti v bakalářském, magisterském i doktorském programu.
„Pro účastníky minulých ročníků soutěže byla největší přidanou hodnotou jejich účasti pomoc s ověřením myšlenek a postupů a celkově zpětná vazba od někoho, kdo se pohybuje v podnikatelském prostředí. Finanční odměna, kterou nejlepší týmy získají, jim potom může pomoci s rozjezdem podnikání a otestováním nápadu v praxi,“ uvedla ředitelka Centra pro transfer technologií Eva Janouškovcová. Vybrané soutěžní projekty se letos také prezentovaly na Velvet Innovation Conference, organizované Jihomoravským inovačním centrem, v panelu „Emerging Innovators“. Na pódiu se tak představili Ondřej Sukač s projektem Galenio a Robin Chmelík s aplikací Attachi.
V předchozím ročníku soutěže vyhráli studenti fakulty sportovních studií s projektem Sportbud, který redefinuje způsob, jakým lidé zažívají sportovní události. Finanční odměnu 100 tisíc korun investovali výherci do rozjezdu webových stránek a značky Sportbud na sociálních sítích, úspěšně založili svoji cestovní kancelář CK Sportbud s.r.o. a organizují první zájezdy. „Hlavní motivací pro podnikání je dělat něco, co nás baví. Nechtěl bych strávit svůj život v kanceláři od osmi do čtyř. Sport a cestování jsou důležitou součástí mého života, a proto je skvělé, že mohu tuto vášeň propojit s prací,“ říká student Lukáš Vránek.
Skvělého výsledku také dosáhly studentky filozofické fakulty, které v týmu rozhodly čelit jednomu z klíčových problémů v oblasti psychodiagnostiky. „V dnešní době je psychodiagnostika nedílnou součástí zdravotnictví, a přesto se stále potýká s nepřehledností a náročným výběrem vhodných metod. S více než 10 000 psychology jen v České republice a s potenciálním rozšířením na Slovensko a do dalších zemí je zřejmé, že cílová skupina je velká,“ vysvětluje studentka Josefína Slámová. V soutěži získal projekt cennou podporu, kterou tým od počátku plánoval využít k založení spolku a vytvoření moderních webových stránek.
Oba týmy se shodují, že zpětná vazba a rady od odborné komise byly klíčové, protože jim pomohly nahlédnout na projekty z různých perspektiv, utřídit si myšlenky, zefektivnit je a zdokonalit. A právě tváře těchto týmů se promítly do komunikační kampaně letošního ročníku soutěže.
Success stories finalistů předchozího ročníku Start Your Business najdete zde.
Přihlášené nápady budou ve čtvrtém ročníku soutěže Start Your Business posuzovat jak zástupci z Centra pro transfer technologií a ekonomicko-správní fakulty, tak zástupci z Jihomoravského inovačního centra i ze strany investorů.
Více informací k pravidlům i časovému plánu soutěže naleznete na portále Masarykovy univerzity podnikavost.muni.cz. A pokud si nebudete vědět rady s vyplněním přihlášky nebo budete chtít svoji účast v soutěži zkonzultovat, stačí si domluvit schůzku v Podnikavé poradně Masarykovy univerzity zde.
Univerzita podporuje aktivní studenty prostřednictvím webových stránek podnikavost.muni.cz. Stránky jsou rozcestníkem pro všechny, které zajímá, jak dát prostor svým nápadům. Na MUNI je široká nabídka předmětů a kurzů, které jsou uvedeny v uceleném přehledu, a stačí si vybrat dle svého zájmu či fakulty. Také na webu najdete informace o dalších doprovodných aktivitách, které se konají i mimo univerzitní půdu.