Snaha rozptýlit dětské pacienty, poněkud odlehčit jejich strachu a napětí, vedla k programu Tygří pozvání. Odpovědně se ho ujala prof. Dagmar Ježková, která kolem sebe vytvořila tým obětavých lidí – přednostu Dětské onkologické kliniky LF MU, zdravotní sestry, pedagogy z Katedry speciální pedagogiky, z Katedry hudební výchovy Pedagogické fakulty, z Lékařské fakulty a samozřejmě ředitele brněnské zoologické zahrady a několika jejích zaměstnanců, protože, jak název programu napovídá, jde o pravidelné dopolední výlety onkologicky nemocných dětí za zvířaty na Mniší horu. K realizaci programu dal souhlas rektor MU (v té době E. Schmidt), děkan Lékařské fakulty (J. Vorlíček i J. Žaloudík), zajištěna musela být i právní odpovědnost. Pro odléčené děti pořádáme obvykle jeden celodenní výlet do některé ze zoologických zahrad v ČR, ale také do Vídně.
Není třeba zdůrazňovat, jaký význam má pro děti těch několik hodin, po které vymění nemocniční postel za volnou přírodu, v níž se na chvíli podaří odvést jejich pozornost od nemoci. Vždy je pochopitelně doprovází lékař, sestry i rodiče, pro něž je procházka stejným psychickým uvolněním a radostí jako pro jejich děti. Konec roku končívá celodenní mikulášskou besídkou v zahradě a restauraci U Tygra.
Tyto aktivity trvají už od roku 1997, za třináct let navštívilo zahradu více než 850 dětí a 870 doprovázejících. Bohužel na šedesát dětí s námi už do Zoo nikdy nepůjde. Po návratu kreslily děti pod vedením studentek speciální pedagogiky zážitky z toho, co viděly. Obrázky se odesílaly do Norska paní Běle Jansenové, která organizovala dětskou Stonožku, kresby dětí množila, jako pohlednice se vracely do schránek lidí dobré vůle.
Návštěvy a besídky v Zoo doprovázeli příležitostně děkani i proděkani zúčastněných fakult, bývala to zajímavá setkání s městskou veřejnou institucí.
Když o této výjimečné aktivitě Zoo Brno a Masarykovy univerzity informoval ředitel MVDr. Martin Hovorka, CSc., na světovém sympoziu zooparků v Japonsku (1998), setkal se s obdivem i s aktivní odezvou. Výsledkem byly výlety za zvířaty do Vídně, ale nikomu se už doma nepodařilo zorganizovat podobnou aktivitu. Sami víme, že pravidelně vozit nemocné děti do zoo není jen vzácná iniciativa a obětavá i ušlechtilá spolupráce profesně odlišně zacílených institucí, ale že k realizaci jsou třeba také peníze. Jejich citelný nedostatek málem způsobil, že děti už nikdy pozvánku od Tygra nedostanou. Řešení přinesl náhodný rozhovor s mluvčí Úrazové nemocnice. Její vedení se po té rozhodlo věnovat na program Tygří pozvání výnos z tomboly svého plesu. Částku 24 500 Kč předá ředitel Úrazové nemocnice při první jarní návštěvě onkologicky nemocných dětí v zoo na Mniší hoře 20. dubna 2010.