Tablety můžou posloužit pedagogům k obohacení výuky. Málokdo ale ví, jak přesně lze takový přístroj ve prospěch studentů, osvojování nových informací a při přípravě materiálů využít. Vyplývá to aspoň ze zkušeností lidí z Kanceláře e-learningu na Filozofické fakultě MU, kteří proto chystají sérii workshopů pro pedagogy, studenty či neakademické pracovníky.
„Podnětů, proč kurzy zorganizovat jsme měli víc. Z cest po zahraničních konferencích víme, že lidé tablety k různým prezentacím a podpoře výuky využívají hodně, u nás v Česku ale tolik vidět nejsou, i když je lidé vlastní. Čas od času také slýchám, že hodně lidí vlastně neví, jak tablet pořádně zužitkovat,“ říká Petr Sudický, který má workshopy na starost.
Přitom když člověk překoná počáteční nedůvěru z nové technologie, může si řadu věcí ulehčit. Mimo standardního prohlížení e-mailů a čtení zpráv na internetu má totiž tablet nástroje pro tvorbu studijních materiálů a výukových videí a lze díky němu například ovládat a anotovat prezentace bez nutnosti stát přímo u počítače
První workshop ze série se koná už v úterý 11.3. a bude se orientovat na práci s tabletem obecně. Další zaměřený na usnadnění práce doma i na cestách bude následovat v posledním březnovém týdnu. V dubnu a květnu se pak bude mluvit o tom, jak snadno a efektivně prezentovat na přednáškách a konferencích, jak recyklovat práci studentů a učitelů při tvorbě kreativních studijních materiálů a jak tvořit krátká výuková videa, která ušetří čas.
Každý workshop trvá hodinu a půl, a pokud není plno, lze se na něj přihlásit ještě v den jeho konání, třeba i krátce před začátkem. „Aktuálně máme vypsané termíny pro jarní semestr, a pokud bude zájem, počítáme s tím, že se další workshopy budou konat na podzim,“ doplnil Sudický.