Sobota patřila v Brně oslavám 100 let Masarykovy univerzity. Více než devět tisíc absolventů, studentů a zaměstnanců školy i lidí, které prostě jen přilákal připravený program, vyrazilo na dopolední Den absolventů na všech fakultách nebo na odpolední a večerní program festivalu na brněnském výstavišti.
Absolventský den nabídl možnost nahlédnout do prostor, kde lidé v dávné i blízké minulosti studovali, a porovnat, co se změnilo. Festival MUNI 100 zase poskytl prostor interaktivním stánkům nejrůznějších součástí univerzity včetně studentských spolků v pavilonu A a také řadu hudebních vystoupení na venkovním pódiu. V rotundě pavilonu A bylo navíc v průběhu sobotního odpoledne oceněno 100 význačných absolventů Masarykovy univerzity (podrobnosti připravujeme).
Podívejte se na vysílání MUNI TV
(níže najdete časy, ve kterých jsou rozhovory s představiteli univerzity i vyznamenanými absolventy)
MUNI slaví 100 letSledujte naše živé vysílání z oslav 100 let MUNI na brněnském výstavišti.
Zveřejnil(a) MUNI TV dne Sobota 15. června 2019
Časy rozhovorů ve streamu:
18:40 Bohumil Kartous, absolvent Pedagogické fakulty MU a vedoucí komunikace ve společnosti EDUin
37:15 Mikuláš Bek, rektor Masarykovy univerzity
1:02:45 Miroslav Hirt, přednosta Ústavu soudního lékařství Lékařské fakulty MU a Fakultní nemocnice U svaté Anny v Brně
1:20:08 Tomáš Kašparovský, děkan Přírodovědecké fakulty MU
1:36:35 Zdeněk Farka, biolog působící v institutu CEITEC MU
2:01:02 Milan Pol, děkan Filozofické fakulty MU
2:15:50 Peter Kolesár, absolvent Fakulty sociálních studií MU a výkonný ředitel ve společnosti Neulogy
2:27:03 Jiří Václavek, absolvent Filozofické fakulty MU a moderátor České televize
2:40:27 Jiří Uher, hlavní organizátor Festivalu MUNI 100
3:15:50 Dita Přikrylová, absolventka Ekonomicko-správní fakulty a Fakulty informatiky MU a zakladatelka neziskové organizace Czechitas
3:26:44 David Pavlík, absolvent Fakulty informatiky MU a ředitel informačních technologií ve firmě Kiwi