Kromě prezentace nové tramvajové trati vedoucí přímo k areálu přijdou na řadu během procházky i zastavení na jednotlivých pracovištích univerzity: konkrétně zájemci navštíví Simulační centrum (SIMU) Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, výzkumné centrum CEITEC a také se seznámí i s budovanou klíčovou infrastrukturou MUNI BioPharma Hubu.
„Masarykova univerzita je už víc než 100 let pevnou a neoddělitelnou součástí města Brna, která se velmi aktivním způsobem podílí na jeho rozvoji a proměně. Jako největší škola a druhý největší zaměstnavatel v Jihomoravském kraji, tvořící komunitu více než 42 tisíc lidí, jsme v posledních 20 letech uskutečnili velké investice, které zásadně pomohly rozvoji další infrastruktury, a to nejen v oblasti Univerzitního kampusu Bohunice. Díky velkému množství studujících ze zahraničí, kteří hodnotí v anketách Brno jako jedno z nejoblíbenějších studentských měst na světě, zviditelňujeme naše město i za hranicemi České republiky a Evropy. Je proto naší povinností přispívat k rozvoji města a šíření jeho jména – jakožto dobré adresy pro studium i život – i nadále,“ řekl rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.
Brány moderního univerzitního kampusu, který dennodenně využívají studenti, výzkumníci a mnozí další, se zájemcům otevřou 20. října v rámci dvou procházek, kterých se lze zúčastnit zdarma po předchozí registraci.
„Magistrát města Brna pravidelně seznamuje obyvatele města se svými záměry a představuje Brno jako progresivní a inovativní město, které se má do roku 2050 stát i středoevropským centrem špičkové vědy, výzkumu a inovací. Masarykova univerzita je zde zásadním aktérem a je do strategického rozvoje města a regionu silně zapojena. Jsem velice rád, že nyní můžeme Brňanům přiblížit, čím přispívá k rozvoji naše univerzita,“ uvedl David Póč, ředitel Odboru pro rozvoj a strategického projektu MU 2021+.
Kromě interiérů pracovišť se účastníkům procházky naskytne z ulice Studentská či z konferenční místnosti SIMU pohled na stavbu BioPharma Hubu, který se stane novým sídlem Farmaceutické fakulty MU s významnými vzdělávacími a výzkumnými infrastrukturami jako jsou Preklinické centrum a Centrum molekulární medicíny. Samotný projekt dlouhodobě podporuje posílení strategické autonomie České republiky a Evropské unie v oblasti výroby léčiv.
„Procházku po kampusu absolvují účastníci s průvodcem Turistického a informačního centra, na našich pracovištích se pak ujmou účastníků zaměstnanci Masarykovy univerzity, aby se mohli Brňané sami přesvědčit, co všechno univerzita nabízí a jaký má potenciál pro řešení stávajících společenských výzev,“ vysvětlil David Póč.
Lidé z Masarykovy univerzity se rovněž účastní série osvětových přednášek z cyklu Kam kráčíš, Brno? Loni přiblížil Brňanům strategický projekt MUNI BioPharma Hub právě David Póč, letos v sekci Jak jsme připraveni na změnu klimatu vystoupil Richard Hubl z kanceláře kvestorky, aby představil opatření na MUNI týkající se udržitelnosti i projekt Revitalizace venkovních ploch univerzitního kampusu. Jitka Blažková z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity zase ve svém příspěvku přiblížila zapojení Masarykovy univerzity do Národního ústavu pro výzkum rakoviny.
Cyklus Kam kráčíš, Brno? každoročně seznamuje brněnskou veřejnost s budoucností města, věnuje se rozvíjejícím se lokalitám, inovacím a znalostní ekonomice, změnám klimatu i energetické transformaci. Všechna tato témata řeší Strategie #brno2050. Procházka kampusem s prohlídkou univerzitních pracovišť nese název Kampus není konečná.