Publiku v Univerzitní kině Scala se na dubnovém Science slamu Muni představili dva přírodovědci, dvě přírodovědkyně a jeden informatik. Měli za úkol jim v několika minutách co nejsrozumitelněji a ideálně zábavně představit, na čem pracují při svém výzkumu. Pokud jste neměli příležitost na představení zajít, podívejte se na záznamy.
Informatik František Blahoudek se věnuje základnímu výzkumu automatů. Nejsou to ovšem automaty herní či na kávu.
Peter Lenárt působí na Přírodovědecké a Lékařské fakultě MU a jeho vystoupení mělo název Nejzajímavější otázka současné biologie.
Peter Lenárt: Najzaujímavejšia otázka súčasnej biológiePeter Lenárt na devátem Science slamu představil svůj projekt zabývající se výzkumem stárnutí. Tak pokud chcete být nesmrtelní, podívejte se na jeho projev! No dobře, možná to bude složitější, ale stejně se podívejte :-)
Zveřejnil(a) Science slam MUNI dne Středa 13. červen 2018
Zuzana Trebichalská z Přírodovědecké fakulty MU zkoumá lidské vajíčko.
Zuzana Trebichalská: Bunka pod drobnohľadomPoslechněte si příběh největší buňky v lidském těle. Exkluzivně přinášíme také jednoduchý recept na její výrobu. :-)
Zveřejnil(a) Science slam MUNI dne Pátek 15. červen 2018
Radiační klimatolog Marek Lahoda se věnuje globálnímu stmívání a vyjasňování.
Marek Lahoda: Čeká nás další doba temna?O Globálním stmívání a vyjasňování na posledním Science slamu mluvil klimatolog Marek Lahoda. Jak měříme sluneční záření a proč by nás to vlastně mělo zajímat? Marek ví, video napoví. :-)
Zveřejnil(a) Science slam MUNI dne Úterý 19. červen 2018
Absolventka Přírodovědecké fakulty MU Iveta Minaříková se zabývá hojivými vlastnostmi placenty.
Iveta Minaříková: Tkáň, která daruje nový život dvakrátČasto mluvíme o důležitosti základního výzkumu. Ale tady máme jeden opravdu hodně aplikovaný. Dokonce si jej můžete aplikovat na vaše vlastní rány.
Zveřejnil(a) Science slam MUNI dne Neděle 24. červen 2018